In 2021 zijn 18.480 asielzoekers vertrokken

In 2021 zijn 18.480 asielzoekers vertrokken

In 2021 zijn 18.480 migranten vertrokken uit Nederland. Dit blijkt uit data die afkomstig van het Ministerie van Justitie en Veiligheid. Van deze groep zijn 5.110 personen gedwongen vertrokken, de rest vrijwillig. De grootste groep die moest vertrekken hadden de Marokkaanse nationaliteit.

De vertrekcijfer zijn gebaseerd op vertrekregistraties van de KMar, de politie en de Dienst Terugkeer en Vertrek (DT&V). Het betreft het vertrek van afgewezen asielzoekers, vreemdelingen die geen rechtmatig verblijf in Nederland hebben, migranten van wie de vergunning is ingetrokken of niet meer geldig is en vreemdelingen aan wie door de KMar de toegang is geweigerd en die direct zijn teruggekeerd naar waar ze vandaan kwamen. Migranten die naar Nederland zijn gekomen met een vergunning voor werk, gezin, studie of een ander regulier migratiedoel en die tijdig en zonder inspanning van de overheid vertrekken, zijn niet in het ketenbreed vertrek opgenomen.

NationaliteitTotaalGedwongen vertrekZelfstandig vertrekZelfstandig vertrek zonder toezicht
Alle18480511047108660
Alle18480511047108660
Alle18480511047108660
Alle18480511047108660
Alle18480511047108660
Marokkaanse1460150501260
Algerijnse1360160201190
Nigeriaanse92015050730
Albanese880430350100
Brits burger81069011010
Braziliaanse67020040080
Colombiaanse65031028060
Syrische62010020500
Peruaanse55011042010
Iraakse51010080330
Amerikaans burger45025018030
Georgische43011023090
Iraanse3705040290
Turkse370100140130
Tunesische3403010300
Oekraïense34014015050
Afghaanse3006030210
Eritrese2903010250
Chinese28050130100
Gambiaanse2604010220
Libische2404020180
Poolse23021020
Nicaraguaanse22010210
Indiase220807070
Filipijnse2005012030
Surinaamse2004010070
Somalische2004010160
Russische190705070
Onbekend1905010130
Venezolaanse180606060
Indonesische18014040
Guinese18030150
Ghanese180406090
Pakistaanse1602020110
Servische160504070
Hondurese15020130
Soedanese140203090
Egyptische130203080
Moldavische120304050
Ugandese1202090
Belarussische110302060
Armeense100103060
Azerbeidzjaanse100105040
Mexicaanse100504010
Sierra Leoonse901080
Roemeense90801010
Canadese90404010
Macedonische/Burger van Noord-Macedonië80204020
Kosovaarse80202040
Ethiopische80101060
Tadzjiekse80106010
Senegalese802050
Argentijnse803050
Chileense60303010
Thaise605010
Oezbeekse60103010
Libanese60301030
Vietnamese50101030
Jordaanse50101030
Jemenitische50101040
Ecuadoraanse502030
Salvadoraanse4040
Staatloos4040
Kazachse40102010
Zuid-Koreaanse40102010
Burger van Bosnië-Herzegovina40201010
Ivoriaanse4040
Letse403010
Israëlische403010
Guatemalaanse402020
Bengalese4030
Saoedi-Arabische403010
Palestijnse402020
Kameroense301020
Litouwse3030
Sri Lankaanse301020
Nigerese301020
Malinese301030
Dominicaanse30101010
Burger van de Bondsrepubliek Duitsland301010
Nog niet ingevoerd202010
Bulgaarse2020
Liberiaanse2020
Brits onderdaan202010
Panamese201010
Paraguayaanse201010
Australische2010
Burger van Congo2010
Mongolische2010
Kenyaanse201010
Franse201010
Japanse20101010
Jamaicaanse20101010
Italiaanse2010
Kirgizische201010
Cubaanse20101010
Amerikaans onderdaan201010
Burger van Democratische Republiek Congo2010
Maleisische2010
Burundese2020
Angolese201020
Zuid-Afrikaanse20101010
Burger van de Verenigde Arabische Emirat1010
British National (overseas)10
Burger van Dominica1010
Boliviaanse10
Beninse1010
Costa Ricaanse1010
Burkinese1010
Belgische10
Burger van Trinidad en Tobago10
Estische10
Griekse10
Haïtiaanse1010
Joegoslavische10
Kroatische10
Zimbabwaanse1010
Zuid-Soedanese1010
Zweedse10
Nieuw-Zeelandse1010
Nepalese1010
Myanmarese101010
Montenegrijnse1010
Tsjechische1010
Portugese1010
Tsjadische1010
Togolese1010
Tanzaniaanse101010
Taiwanese10
Spaanse1010
Singaporese1010
Hongaarse1010
Rwandese10
Mauritaanse1010
Guinee-Bissause1010
Koeweitse10

De data is afkomstig van het Ministerie van Justitie en Veiligheid. En het gaat om afgeronde cijfers op tientallen. Daardoor is de rekensom niet altijd kloppend van de cijfers. De cijfers in de tabel worden automatisch aangepast en geüpdatet. Het bericht volgt later.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.